CRCW25124K70JNEG Vishay
CRCW25124K70JNEG Images
Please contact us for more photos of CRCW25124K70JNEG
Part Number CRCW25124K70JNEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 4.7K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW25124K70JNEG
Datasheet download CRCW25124K70JNEG.pdf
Request Quotation for CRCW25124K70JNEG
CRCW25124K70JNEG Specifications
Part Number CRCW25124K70JNEG
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Resistance Value 4.7 kOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Case Size 2512
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm