CRCW25124R02FKEG Vishay
CRCW25124R02FKEG Images
Please contact us for more photos of CRCW25124R02FKEG
Part Number CRCW25124R02FKEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 4.02 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW25124R02FKEG
Datasheet download CRCW25124R02FKEG.pdf
Request Quotation for CRCW25124R02FKEG
CRCW25124R02FKEG Specifications
Part Number CRCW25124R02FKEG
Max Processing Temp 260
Case Size 2512
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 4.02 Ohm
Power Rating 1 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm