CMB02070X2700FB200 Vishay
CMB02070X2700FB200 Images
Please contact us for more photos of CMB02070X2700FB200
Part Number CMB02070X2700FB200
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Carbon Film 2309 270 Ohm 1% 2 5W Conformal SMD Melf Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CMB02070X2700FB200
Datasheet download CMB02070X2700FB200.pdf
Request Quotation for CMB02070X2700FB200
CMB02070X2700FB200 Specifications
Part Number CMB02070X2700FB200
Military Standard
Failure Rate
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Package Type Melf
Pin Count 2
Case Size 2309
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2309
Mounting Surface Mount
Resistance Value 270 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.2 x 5.8
Type Carbon Film
Power Rating 0.4 W
Tolerance 1 %
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm