| Part Number | CWR06KC106JCA |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 784220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 10uF 25V G CASE 5% (6.73 X 2.79 X 2.79mm) SMD (0.01%FR) Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CWR06KC106JCA |
| Datasheet download |
| Part Number | CWR06KC106JCA |
|---|---|
| Failure Rate | C |
| Max Processing Temp | 225|250 to 260 |
| Case Style | Conformal Coated |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Tolerance | 5 % |
| Equivalent Series Resistance | 1.4 Ohm |
| Type | Flat |
| Product Dimensions | 6.73 x 2.79 x 2.79 mm |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Leakage Current | 3 uA |
| Military Standard | MIL-PRF-55365/4 |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Polarity | Polar |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 2.79 mm |
| Product Height | 2.79 mm |
| Product Length | 6.73 mm |
| Replacement Part Number | PART-CWR06KC106JCA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 20V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSB226K020R0400.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.8 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD106K050RNJ.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 15uF 25V D2 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343,D2 0.09 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 25TQC15MYFD.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 1000uF 4V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 T R Download PDF datasheet for 293D108X0004E2TE3.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSC106M016R0500.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1 Ohm 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for T491C107K016AT.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3C107K010C0100.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.4 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528-12 1.3Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for F920J107MBA.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 150uF 6.3V B 20% 3.5 X 2.8 X 1.9mm SMD 3528-21,B 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCOB0J157M8R-A1.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 680uF 4V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJY687M004RNJ.pdf |