| Part Number | CWR06JC335JCC |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 302170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 3.3uF 20V E CASE 5% (5.08 X 2.54 X 1.27mm) SMD (0.01%FR) Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CWR06JC335JCC |
| Datasheet download |
| Part Number | CWR06JC335JCC |
|---|---|
| Package/Case | E |
| Leakage Current | 1 uA |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Equivalent Series Resistance | 4 Ohm |
| Polarity | Polar |
| Construction | Flat |
| Type | Flat |
| Voltage(DC) | 20 V |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 225|250 to 260 |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Product Dimensions | 5.08 x 2.54 x 1.27 mm |
| Capacitance Value | 3.3 uF |
| Military Standard | MIL-PRF-55365/4 |
| Case Style | Conformal Coated |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Failure Rate | C |
| Tolerance | 5 % |
| Case Code | E |
| Product Depth | 2.54 mm |
| Product Height | 1.27 mm |
| Product Length | 5.08 mm |
| Replacement Part Number | PART-CWR06JC335JCC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD227M006RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491A106M016AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 10V P CASE 20% (2.05 X 1.35 X 1.5mm) SMD 2012-15 3.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TLJP476M010R3200.pdf |
|
Vishay | vPolyTan Polymer Surface Mount Chip Capacitors Download PDF datasheet for T55A106M010C0300.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 150uF 10V F CASE 20% (6 X 3.2 X 2mm) SMD 6032-20 0.3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJF157M010RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 16V W CASE 20% (6 X 3.2 X 1.5mm) SMD 6032-15 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJW476M016RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 0.33uF 50V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 10 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491B334M050AT.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 470uF 2V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.011 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 2TPE470MAJGB.pdf |
|
AVX | TAN CAP 10UF 2012 10V 20% Download PDF datasheet for TAJR106M010RTX.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520B107M006ATE035.pdf |