D55342E07B130BST5 Vishay
D55342E07B130BST5 Images
Please contact us for more photos of D55342E07B130BST5
Part Number D55342E07B130BST5
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 130K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B130BST5
Datasheet download D55342E07B130BST5.pdf
Request Quotation for D55342E07B130BST5
D55342E07B130BST5 Specifications
Part Number D55342E07B130BST5
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 130 kOhm
Tolerance 0.1 %
Operating Temperature -55 to 150 °C
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84(Max)
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 3.2 mm