D55342E07B147ERWS Vishay
D55342E07B147ERWS Images
Please contact us for more photos of D55342E07B147ERWS
Part Number D55342E07B147ERWS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 147K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B147ERWS
Datasheet download D55342E07B147ERWS.pdf
Request Quotation for D55342E07B147ERWS
D55342E07B147ERWS Specifications
Part Number D55342E07B147ERWS
Case Size 1206
Power Rating 0.25 W
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Lead Finish Tin/Lead
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Resistance Value 147 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm