RCA0603100KFKEA Vishay
RCA0603100KFKEA Images
Please contact us for more photos of RCA0603100KFKEA
Part Number RCA0603100KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA0603100KFKEA
Datasheet download RCA0603100KFKEA.pdf
Request Quotation for RCA0603100KFKEA
RCA0603100KFKEA Specifications
Part Number RCA0603100KFKEA
Rad Hard No
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm