ERJS02J751X Panasonic
ERJS02J751X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J751X
Part Number ERJS02J751X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 750 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J751X
Datasheet download ERJS02J751X.pdf
Request Quotation for ERJS02J751X
ERJS02J751X Specifications
Part Number ERJS02J751X
Resistance Value 750 Ohm
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.8 mg
Replacement Part Number PART-ERJS02J751X
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJS02J751X
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
CPF 0805 100R 0.1% 25PPM 1K RL