D55342E07B16E5RWS Vishay
D55342E07B16E5RWS Images
Please contact us for more photos of D55342E07B16E5RWS
Part Number D55342E07B16E5RWS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 16.5K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B16E5RWS
Datasheet download D55342E07B16E5RWS.pdf
Request Quotation for D55342E07B16E5RWS
D55342E07B16E5RWS Specifications
Part Number D55342E07B16E5RWS
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Size 1206
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin/Lead
Resistance Value 16.5 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm