ERJP08J222V Panasonic
ERJP08J222V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J222V
Part Number ERJP08J222V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J222V
Datasheet download ERJP08J222V.pdf
Request Quotation for ERJP08J222V
ERJP08J222V Specifications
Part Number ERJP08J222V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Resistance Value 2.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm