WSC2515R1000FEA Vishay
WSC2515R1000FEA Images
Please contact us for more photos of WSC2515R1000FEA
Part Number WSC2515R1000FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Wirewound 2515 0.1 Ohm 1% 1W \u00b190ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSC2515R1000FEA
Datasheet download WSC2515R1000FEA.pdf
Request Quotation for WSC2515R1000FEA
WSC2515R1000FEA Specifications
Part Number WSC2515R1000FEA
Case Style Molded
Product Dimensions 6.35 x 3.81 x 2.79 mm
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Type Wirewound
Resistance Value 100 MOhm
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±90 ppm/°C
Operating Temperature -65 to 275 °C
Military Standard
Case Size 2515
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 3.81 mm
Product Height 2.79 mm
Product Length 6.35 mm