ERJ2RKD1153X Panasonic
ERJ2RKD1153X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKD1153X
Part Number ERJ2RKD1153X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 115K Ohm 0.5% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKD1153X
Datasheet download ERJ2RKD1153X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKD1153X
ERJ2RKD1153X Specifications
Part Number ERJ2RKD1153X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 115 kOhm
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm