MCR03EZPFX5360 ROHM
MCR03EZPFX5360 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX5360
Part Number MCR03EZPFX5360
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 536 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX5360
Datasheet download MCR03EZPFX5360.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX5360
MCR03EZPFX5360 Specifications
Part Number MCR03EZPFX5360
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 536 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm