ERJ1TRQF7R5U Panasonic
ERJ1TRQF7R5U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQF7R5U
Part Number ERJ1TRQF7R5U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 7.5 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQF7R5U
Datasheet download ERJ1TRQF7R5U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQF7R5U
ERJ1TRQF7R5U Specifications
Part Number ERJ1TRQF7R5U
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 7.5 Ohm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm