D55342E07B280ERWS Vishay
D55342E07B280ERWS Images
Please contact us for more photos of D55342E07B280ERWS
Part Number D55342E07B280ERWS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 280K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B280ERWS
Datasheet download D55342E07B280ERWS.pdf
Request Quotation for D55342E07B280ERWS
D55342E07B280ERWS Specifications
Part Number D55342E07B280ERWS
Case Size 1206
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Lead Finish Tin/Lead
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Resistance Value 280 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm