D55342K07B15E0RS2 Vishay
D55342K07B15E0RS2 Images
Please contact us for more photos of D55342K07B15E0RS2
Part Number D55342K07B15E0RS2
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342K07B15E0RS2
Datasheet download D55342K07B15E0RS2.pdf
Request Quotation for D55342K07B15E0RS2
D55342K07B15E0RS2 Specifications
Part Number D55342K07B15E0RS2
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.18 x 1.6 x 0.51 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Military Standard MIL-PRF-55342
Lead Finish Tin/Lead
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Package Type SMD
Type Thick Film
Resistance Value 15 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 150 °C
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.51 mm
Product Length 3.18 mm