| Part Number | IHLM2525CZER8R2M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 272860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 4A 2525 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLM2525CZER8R2M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLM2525CZER8R2M01 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 7.24 x 6.72 x 3 mm |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 2525 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | High Current |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.72 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 7.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLM2525CZER8R2M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R15-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 900mA 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-1R5M-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 7.5uH 5.4A Download PDF datasheet for PE-53651NL.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Unshielded Wirewound 18.5nH 5% 150MHz 132Q-Factor Air 3A T R Download PDF datasheet for 4426-5.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 550mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-151K-RC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER4R7M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 4uH 20% 100KHz Ferrite 5.25A 2.63A T R Download PDF datasheet for SRF0703-1R0M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 770mA Embossed T R Download PDF datasheet for NRS6028T680MMGJV.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 100Ohm 100MHz 10A 3312 T R Download PDF datasheet for HI3312X101R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER220M11.pdf |