K102K10X7RF5UH5 Vishay
K102K10X7RF5UH5 Images
Please contact us for more photos of K102K10X7RF5UH5
Part Number K102K10X7RF5UH5
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level K102K10X7RF5UH5
Datasheet download K102K10X7RF5UH5.pdf
Request Quotation for K102K10X7RF5UH5
K102K10X7RF5UH5 Specifications
Part Number K102K10X7RF5UH5
Capacitance Value 0.001 uF
Rad Hard No
Dielectric C0G
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 3.6 x 2.3 x 3.6 mm