M55342K12B39E0RS3 Vishay
M55342K12B39E0RS3 Images
Please contact us for more photos of M55342K12B39E0RS3
Part Number M55342K12B39E0RS3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 39K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B39E0RS3
Datasheet download M55342K12B39E0RS3.pdf
Request Quotation for M55342K12B39E0RS3
M55342K12B39E0RS3 Specifications
Part Number M55342K12B39E0RS3
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Termination Style Wraparound
Failure Rate R
Package Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.46 mm
Resistance Value 39 kOhm
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Military Standard MIL-PRF-55342
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 150 °C
Type Thick Film
Pin Count 2
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.46 mm
Product Length 1.62 mm