WSL2512R1500FEA Vishay
WSL2512R1500FEA Images
Please contact us for more photos of WSL2512R1500FEA
Part Number WSL2512R1500FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.15 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2512R1500FEA
Datasheet download WSL2512R1500FEA.pdf
Request Quotation for WSL2512R1500FEA
WSL2512R1500FEA Specifications
Part Number WSL2512R1500FEA
Case Size 2512
Rad Hard No
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.635 mm
Lead Finish Matte Tin
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Resistance Value 150 MOhm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 6.35 mm