ERJ1GNF2802C Panasonic
ERJ1GNF2802C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF2802C
Part Number ERJ1GNF2802C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 28K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF2802C
Datasheet download ERJ1GNF2802C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF2802C
ERJ1GNF2802C Specifications
Part Number ERJ1GNF2802C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 28 kOhm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm