M55342K12B75J0RTSV Vishay
M55342K12B75J0RTSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B75J0RTSV
Part Number M55342K12B75J0RTSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 75 Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B75J0RTSV
Datasheet download M55342K12B75J0RTSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B75J0RTSV
M55342K12B75J0RTSV Specifications
Part Number M55342K12B75J0RTSV
Pin Count 2
Resistance Value 75 Ohm
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Power Rating 0.1 W
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Package Type SMD
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 150 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm