MAL215947221E3 Vishay
MAL215947221E3 Images
Please contact us for more photos of MAL215947221E3
Part Number MAL215947221E3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 450V 20% (30 X 40mm) 10mm 0.37 Ohm 1210mA 5000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level MAL215947221E3
Datasheet download MAL215947221E3.pdf
Request Quotation for MAL215947221E3
MAL215947221E3 Specifications
Part Number MAL215947221E3
Ripple Current 1210 mA
Termination Style Snap-In
Rad Hard No
Package/Case 30 X 40
Tolerance 20 %
Lead Pitch For Radial 10 mm
Voltage(DC) 450 V
Capacitance Value 220 uF
Product Dimensions 40 mm
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -25 to 105 °C
Equivalent Series Resistance 0.37 Ohm
Leakage Current 990@5Min uA
Mounting Through Hole
Product Diameter 30 mm
Product Height 40 mm