MCT06030C3922FP500 Vishay
MCT06030C3922FP500 Images
Please contact us for more photos of MCT06030C3922FP500
Part Number MCT06030C3922FP500
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 39.2K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCT06030C3922FP500
Datasheet download MCT06030C3922FP500.pdf
Request Quotation for MCT06030C3922FP500
MCT06030C3922FP500 Specifications
Part Number MCT06030C3922FP500
Resistance Value 39.2 kOhm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm