ERJP08J750V Panasonic
ERJP08J750V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J750V
Part Number ERJP08J750V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J750V
Datasheet download ERJP08J750V.pdf
Request Quotation for ERJP08J750V
ERJP08J750V Specifications
Part Number ERJP08J750V
Power Rating 0.33 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Resistance Value 75 Ohm
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm