MMA 02040C2210FB000 Vishay
MMA 02040C2210FB000 Images
Please contact us for more photos of MMA 02040C2210FB000
Part Number MMA 02040C2210FB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 221 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA 02040C2210FB000
Datasheet download MMA 02040C2210FB000.pdf
Request Quotation for MMA 02040C2210FB000
MMA 02040C2210FB000 Specifications
Resistance Value 221 Ohm
Power Rating 0.25 W
Case Style Conformal
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Case Size 1406
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm