MMA02040C6342FB300 Vishay
MMA02040C6342FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C6342FB300
Part Number MMA02040C6342FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 63.4K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C6342FB300
Datasheet download MMA02040C6342FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C6342FB300
MMA02040C6342FB300 Specifications
Part Number MMA02040C6342FB300
Case Size 0204(1406)
Resistance Value 63.4 kOhm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Case Style Conformal
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.6 mm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm