CRM2512-FX-R100ELF Bourns
CRM2512-FX-R100ELF Images
Please contact us for more photos of CRM2512-FX-R100ELF
Part Number CRM2512-FX-R100ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM2512-FX-R100ELF
Datasheet download CRM2512-FX-R100ELF.pdf
Request Quotation for CRM2512-FX-R100ELF
CRM2512-FX-R100ELF Specifications
Part Number CRM2512-FX-R100ELF
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 100 MOhm
Power Rating 2 W
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 6.3 x 3.1 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 2512
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 3.1 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm