MMA02040D1200BB300 Vishay
MMA02040D1200BB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D1200BB300
Part Number MMA02040D1200BB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 120 Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D1200BB300
Datasheet download MMA02040D1200BB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D1200BB300
MMA02040D1200BB300 Specifications
Part Number MMA02040D1200BB300
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 Ohm
Product Dimensions 3.6 mm
Case Size 0204(1406)
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm