MMB02070C1003FB700 Vishay
MMB02070C1003FB700 Images
Please contact us for more photos of MMB02070C1003FB700
Part Number MMB02070C1003FB700
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207(2309) 100K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070C1003FB700
Datasheet download MMB02070C1003FB700.pdf
Request Quotation for MMB02070C1003FB700
MMB02070C1003FB700 Specifications
Part Number MMB02070C1003FB700
Product Dimensions 5.8 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.4 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 100 kOhm
Case Style Conformal
Case Size 0207(2309)
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm