ERJ1TRQF1R2U Panasonic
ERJ1TRQF1R2U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TRQF1R2U
Part Number ERJ1TRQF1R2U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 1.2 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TRQF1R2U
Datasheet download ERJ1TRQF1R2U.pdf
Request Quotation for ERJ1TRQF1R2U
ERJ1TRQF1R2U Specifications
Part Number ERJ1TRQF1R2U
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1.2 Ohm
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm