MMB02070C3601FB700 Vishay
MMB02070C3601FB700 Images
Please contact us for more photos of MMB02070C3601FB700
Part Number MMB02070C3601FB700
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207 3.6K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070C3601FB700
Datasheet download MMB02070C3601FB700.pdf
Request Quotation for MMB02070C3601FB700
MMB02070C3601FB700 Specifications
Part Number MMB02070C3601FB700
Resistance Value 3.6 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2.2 x 5.8
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Power Rating 0.4 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Case Size 0207
Supplier Package 0207
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm