MMB02070C8202FB700 Vishay
MMB02070C8202FB700 Images
Please contact us for more photos of MMB02070C8202FB700
Part Number MMB02070C8202FB700
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207(2309) 82K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070C8202FB700
Datasheet download MMB02070C8202FB700.pdf
Request Quotation for MMB02070C8202FB700
MMB02070C8202FB700 Specifications
Part Number MMB02070C8202FB700
Product Dimensions 5.8 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 82 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.4 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Conformal
Case Size 0207(2309)
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm