MMB02070D1002BB200 Vishay
MMB02070D1002BB200 Images
Please contact us for more photos of MMB02070D1002BB200
Part Number MMB02070D1002BB200
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207 10K Ohm 0.1% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070D1002BB200
Datasheet download MMB02070D1002BB200.pdf
Request Quotation for MMB02070D1002BB200
MMB02070D1002BB200 Specifications
Part Number MMB02070D1002BB200
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2.2 x 5.8
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.4 W
Resistance Value 10 kOhm
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Case Size 0207
Supplier Package 0207
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm