MMU01020C1802FB300 Vishay
MMU01020C1802FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1802FB300
Part Number MMU01020C1802FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 18K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1802FB300
Datasheet download MMU01020C1802FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C1802FB300
MMU01020C1802FB300 Specifications
Part Number MMU01020C1802FB300
Case Size 0102(0805)
Resistance Value 18 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 2.2 mm
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Power Rating 0.2 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm