MMU01020C2940FB300 Vishay
MMU01020C2940FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C2940FB300
Part Number MMU01020C2940FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102 294 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C2940FB300
Datasheet download MMU01020C2940FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C2940FB300
MMU01020C2940FB300 Specifications
Part Number MMU01020C2940FB300
Case Size 0102
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0102
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Product Dimensions 1.1 x 2.2
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Resistance Value 294 Ohm
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm