ERJ8ENF6192V Panasonic
ERJ8ENF6192V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF6192V
Part Number ERJ8ENF6192V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 61.9K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF6192V
Datasheet download ERJ8ENF6192V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF6192V
ERJ8ENF6192V Specifications
Part Number ERJ8ENF6192V
Case Size 1206
Resistance Value 61.9 kOhm
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm