P0805H4641BNT Vishay
P0805H4641BNT Images
Please contact us for more photos of P0805H4641BNT
Part Number P0805H4641BNT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 4.64KOhm 0.1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level P0805H4641BNT
Datasheet download P0805H4641BNT.pdf
Request Quotation for P0805H4641BNT
P0805H4641BNT Specifications
Part Number P0805H4641BNT
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 0.1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type Thin Film
Moisture Sensitivity Level 1
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin|Silver Over Nickel
Power Rating 1/5 W
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Case Size 0805
Package Type SMD
Package Dimensions 1.91 x 1.27 x 0.5 mm
Case Style Molded
Resistance Value 4.64 kOhm
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1.91 mm