P1206Y1003FBT Vishay
P1206Y1003FBT Images
Please contact us for more photos of P1206Y1003FBT
Part Number P1206Y1003FBT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 100K Ohm 1% 2 5W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level P1206Y1003FBT
Datasheet download P1206Y1003FBT.pdf
Request Quotation for P1206Y1003FBT
P1206Y1003FBT Specifications
Part Number P1206Y1003FBT
Lead Finish Tin/Lead/Tungsten
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Type Thin Film
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 kOhm
Power Rating 0.4 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm