PAT1206E1052BST1 Vishay
PAT1206E1052BST1 Images
Please contact us for more photos of PAT1206E1052BST1
Part Number PAT1206E1052BST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 10.5K Ohm 0.1% 2 5W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PAT1206E1052BST1
Datasheet download PAT1206E1052BST1.pdf
Request Quotation for PAT1206E1052BST1
PAT1206E1052BST1 Specifications
Part Number PAT1206E1052BST1
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.38
Resistance Value 10.5 kOhm
Tolerance 0.1 %
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Power Rating 0.4 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.38 mm
Product Length 3.2 mm