ERJ3EKF6652X Panasonic
ERJ3EKF6652X Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF6652X
Part Number ERJ3EKF6652X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 66.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF6652X
Datasheet download ERJ3EKF6652X.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF6652X
ERJ3EKF6652X Specifications
Part Number ERJ3EKF6652X
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 66.5 kOhm
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm