MCR01MZPJ330 ROHM
MCR01MZPJ330 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ330
Part Number MCR01MZPJ330
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33 Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ330
Datasheet download MCR01MZPJ330.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ330
MCR01MZPJ330 Specifications
Part Number MCR01MZPJ330
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Resistance Value 33 Ohm
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm