MCR01MZPF2202 ROHM
MCR01MZPF2202 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2202
Part Number MCR01MZPF2202
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 22K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2202
Datasheet download MCR01MZPF2202.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2202
MCR01MZPF2202 Specifications
Part Number MCR01MZPF2202
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Resistance Value 22 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm