PLT0805Z6642BSTS Vishay
PLT0805Z6642BSTS Images
Please contact us for more photos of PLT0805Z6642BSTS
Part Number PLT0805Z6642BSTS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 66.4K Ohm 0.1% 1 4W \u00b15ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PLT0805Z6642BSTS
Datasheet download PLT0805Z6642BSTS.pdf
Request Quotation for PLT0805Z6642BSTS
PLT0805Z6642BSTS Specifications
Part Number PLT0805Z6642BSTS
Pin Count 2
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84(Max)
Rad Hard No
Case Style Molded
Power Rating 0.25 W
Case Size 0805
Type Thin Film
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0805
Package Type SMD
Lead Finish Tin|Silver|Copper
Temperature Coefficient ±5 ppm/°C
Resistance Value 66.4 kOhm
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 2.03 mm