PTN0603E8002DST1 Vishay
PTN0603E8002DST1 Images
Please contact us for more photos of PTN0603E8002DST1
Part Number PTN0603E8002DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 80K Ohm 0.5% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN0603E8002DST1
Datasheet download PTN0603E8002DST1.pdf
Request Quotation for PTN0603E8002DST1
PTN0603E8002DST1 Specifications
Part Number PTN0603E8002DST1
Tolerance 0.5 %
Type Thin Film
Mounting Surface Mount
Resistance Value 80 kOhm
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.5 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Lead Finish Tin/Silver/Copper
Package Type SMD
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Power Rating 0.15 W
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1.62 mm