MCR10EZPF3000 ROHM
MCR10EZPF3000 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF3000
Part Number MCR10EZPF3000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 300 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF3000
Datasheet download MCR10EZPF3000.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF3000
MCR10EZPF3000 Specifications
Part Number MCR10EZPF3000
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 300 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm