ERJP08J240V Panasonic
ERJP08J240V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J240V
Part Number ERJP08J240V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 24 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J240V
Datasheet download ERJP08J240V.pdf
Request Quotation for ERJP08J240V
ERJP08J240V Specifications
Part Number ERJP08J240V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 24 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm