RCA0805200KJNEA Vishay
RCA0805200KJNEA Images
Please contact us for more photos of RCA0805200KJNEA
Part Number RCA0805200KJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 200K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA0805200KJNEA
Datasheet download RCA0805200KJNEA.pdf
Request Quotation for RCA0805200KJNEA
RCA0805200KJNEA Specifications
Part Number RCA0805200KJNEA
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 200 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm