RCA08053K32FKEA Vishay
RCA08053K32FKEA Images
Please contact us for more photos of RCA08053K32FKEA
Part Number RCA08053K32FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 3.32K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA08053K32FKEA
Datasheet download RCA08053K32FKEA.pdf
Request Quotation for RCA08053K32FKEA
RCA08053K32FKEA Specifications
Part Number RCA08053K32FKEA
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.32 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Type Thick Film
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm